Logo

Oferta

OFERTA

PSIE PRZEDSZKOLE

8 spotkań
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu
Koszt: 400zł

Kurs przeznaczony dla szczeniąt w wieku od 8 tygodnia do ok. 6 miesiąca życia. To najważniejszy kurs, jaki powinien przejść każdy pies ponieważ w tym wieku psi maluch intensywnie się rozwija i chłonie nową wiedzę, dlatego tak ważne jest to, czego i jak zostanie odpowiednio wcześnie nauczony. Psie Przedszkole to nie zwykłe zajęcia z posłuszeństwa – podstawowym celem kursu jest pomoc właścicielom w wychowaniu grzecznego, ułożonego i pewnego siebie psa. Aby móc odpowiednio skupić się na każdym psiaku i właścicielu przewidujemy grupy maksymalnie do 4-5 psów.

Zakres zajęć:
» prawidłowa socjalizacja szczenięcia, czyli odpowiednie oswajanie go z różnymi bodźcami wzrokowymi, dźwiękowymi i dotykowymi
» budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem
» nawiązywanie i wzmacnianie więzi między szczenięciem a właścicielem
» poprawne stosowanie nagród i kar
» nauka podstawowych komend: siad, waruj, do mnie, zostań;
» budowanie umiejętności skupiania się na właścicielu i podążania za nim
» omawianie typowych problemów, jakie pojawiają się przy wychowaniu szczeniaka np. gryzienie oraz zapobieganie przyszłym, które mogą pojawić się u dorosłego psa
» poznawanie podstaw psiej komunikacji

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

POSŁUSZEŃSTWO OGÓLNE

10 spotkań
Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu
Koszt: 450zł

Kurs posłuszeństwa ogólnego skierowany jest do psów powyżej 6 miesiąca życia. Nacisk kładziony jest tutaj na naukę podstawowych komend takich jak: siad, waruj, do mnie, zostań a także na naukę chodzenia przy nodze oraz skupiania uwagi na przewodniku mimo rozproszeń. Grupy maksymalnie do 5 psów.

Zakres zajęć:
» zapoznanie się z podstawowymi informacjami z zakresu teorii uczenia się psów
» stosowanie jasnej komunikacji na linii pies-przewodnik
» prawidłowe nagradzanie i karanie psa
» wprowadzenie do samokontroli
» budowanie wzajemnych relacji z psem tak, aby trening był jeszcze bardziej efektywny
» nauka podstawowych komend: siad, waruj, zostań, do mnie, równaj
» nauka skutecznego przywołania
» budowanie motywacji psa do pracy
» nauka skupiania się na swoim właścicielu
» omawianie najczęstszych problemów

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

1 sesja szkoleniowa 80zł
4 zajęcia 250zł
Miejsce zajęć: plac szkoleniowy/hala lub możliwe do uzgodnienia

Szkolenie skierowane przede wszystkim do osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w grupowym kursie posłuszeństwa ogólnego. To dobra opcja dla właścicieli psów z problemami behawioralnymi (np. agresja, lękliwość, brak skupienia przy innych psach) lub dla tych, którym zależy na indywidualnym programie szkoleniowym dobranym do tempa i potrzeb ich czworonoga. Dla psów w każdym wieku.

AGILITY

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

Koszt:
1 zajęcia 50zł
8 zajęć 350zł
wynajęcie toru bez trenera 20zł/h
Grupy do 2-3 psów.

Zajęcia Agility to doskonała zabawa dla aktywnych i pełnych energii psów. Pokonywanie przez psa toru przeszkód składającego się m.in. z tuneli, kładki, huśtawki angażuje do pracy nie tylko jego ciało ale i umysł ;) To również dobry pomysł dla właścicielu tych psiaków, które potrzebują więcej pewności siebie i odwagi – wysokie palisady, wąskie kładki i wciągające tunele pomogą im w pokonywaniu własnych lęków i wykrzesaniu sportowego ducha. Jak każdy psi sport, agility wzmacnia więź między psem i właścicielem, pogłębia ich wzajemną komunikację oraz stanowi świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. Zajęcia prowadzone są przez czynną zawodniczkę i uczestniczkę licznych seminariów oraz obozów szkoleniowych poświęconych agility.
Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Brainwork...czyli psie łamigłówki

Zajęcia odbywają się 1 w tygodniu
Koszt:
1 zajęcia 40zł
Karnet na 3 zajęcia 100zł

Brainwork czyli po prostu praca umysłowa dla psa. Na zajęciach tych właściciele nauczą się jak łatwo i skutecznie można zmęczyć psie głowy aktywizując najważniejszy zmysł psa – węch.

To fantastyczna zabawa zarówno dla psa jak i jego przewodnika, która idealnie sprawdzi się wówczas, gdy pogoda za oknem nie nastraja do dłuższego spaceru, brak nam chęci na konkretny trening a nasz psiak zwyczajnie się nudzi.

Brainwork to połączenie przyjemnego z pożytecznym ponieważ oprócz dobrej zabawy, pies uczy się również kontrolowania własnych emocji oraz cierpliwości.

Brainwork jest również idealnym zajęciem dla psów z problemami behawioralnymi, wycofanych, reaktywnych lub lękliwych ponieważ pomaga im w pokonywaniu własnych lęków, wycisza oraz wzmacnia pewność siebie.

Dodatkowo, to rozrywka dla psów bez żadnych ograniczeń wiekowych, zajęcia nie wymagają specjalistycznego sprzętu a poziom trudności dostosowywany jest do konkretnego psa.

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Rally-O

Koszt:
1 zajęcia 40zł
6 zajęć 200zł

Rally-o czyli posłuszeństwo na luzie. To doskonały sport dla tych właścicieli, którzy chcieliby sprawdzić się ze swoim psem na oficjalnych zawodach ale zniechęcają ich rygorystyczne kryteria posłuszeństwa sportowego (obedience). Rally-o może ćwiczyć każdy – dorośli, dzieci, młodzież a nawet osoby niepełnosprawne fizycznie. Oczywiście trenować może również każdy pies, od szczeniaka do seniora. To świetny sposób na naukę i rozwijanie posłuszeństwa, nawet dla początkujących psiaków i ich przewodników.

Rally-o polega na pokonaniu przez drużynę pies-przewodnik toru składającego się z kilku/kilkunastu ćwiczeń-stacji z zakresu podstawowego posłuszeństwa. Przewodnik w trakcie pokonywania kolejnych ćwiczeń może psa nagradzać słownie lub smakołykami, a także pomagać mu za pomocą gestów czy naprowadzania ręką.


Klasy i kategorie Rally-O
Kategoria Standard - osoby pełnoletnie
Kategoria Junior - młodzież między 8 a 18 rokiem życia
Kategoria Kids - dzieci do 8 roku życia
Klasa 1, 2, 3
Klasa Puppy (szczenięta między 6 a 12 miesiącem życia)
Klasa Senior (psy powyżej 8 roku życia

www.rally-o.pl

Psi fitness

Koszt:
1 zajęcia 60zł
Karnet 3 zajęć 150zł

Psi fitness lub po prostu psia siłownia to idealne uzupełnienie codziennej aktywności dla psa i jego właściciela, a także niebanalny sposób na urozmaicenie i wzbogacenie treningów.

Zajęcia te powinny zwrócić uwagę właścicieli psów aktywnych lub uprawiających psie sporty (agility, obedience, dogtrekking, bikejoring itd.) Pozytywnie wpływają one na wzmacnianie i budowanie masy mięśniowej u psów oraz zwiększają świadomość ciała psa opierając się głównie na treningu równowagi i propriocepcji (tzw. czuciu głębokim). Przekłada się to później na większą wytrzymałość psa w trakcie treningów, a co za tym idzie ich efektywność. Regularność ćwiczeń pozwala również uniknąć wielu kontuzji, na które narażone są psy sportowe.

Zajęcia psiego fitnessu świetnie sprawdzą się również u psów z problemami behawioralnymi. Przy pomocy sprzętu treningowego oraz wsparcia przewodnika pies uczy się radzenia sobie z trudnymi sytuacjami (niestabilne i ruchome powierzchnie), pokonywania własnych lęków i obaw oraz panowania nad swoimi emocjami. Praca mięśni łączy się tutaj idealnie z pracą umysłu.

o także ciekawa opcja dla właścicieli psów wystawowych, gdyż na zajęciach pies, oprócz świadomości ciała, uczy się również poprawnego wykroku.

*Pracujemy na oryginalnym sprzęcie treningowym FitPaws przeznaczonym tylko dla psów. Sprzęt przeznaczony dla ludzi nie jest bezpieczny dla psa ponieważ niesie ryzyko pęknięcia w trakcie treningu, co skutkować może brakiem zaufania psa do późniejszych treningów.

Podstawy tropienia użytkowego

Zajęcia odbywają się 1 w tygodniu
6 zajęć
Koszt: 250zł

Tropienie jest najbardziej naturalnym dla psa rodzajem aktywności ponieważ jego głównym zmysłem, którym poznaje otaczający świat jest właśnie węch. Aktywizując psy do pracy węchowej stwarzamy im doskonałą zabawę oraz zapewniamy zdrową i niezbędną dawkę wysiłku umysłowego. Jest ona dla psa praktycznie tym samym, czym dla nas jest gra w szachy lub sudoku :)

Tropienie użytkowe (ang. mantrailing) czyli tropienie ludzi, to świetny sposób na pogłębianie więzi między psem i jego przewodnikiem oraz idealna forma spędzania wspólnego czasu. Właściciel dowiaduje się jak odczytywać sygnały dawane mu przez psa podczas pracy na śladzie, a psiak stopniowo uczy się skupienia w podążaniu za jednym zapachem, bez zwracania uwagi na inne.

Tropić może każdy pies bez względu na wiek czy rasę! To doskonały wybór aktywności dla psów problemowych, lękliwych czy reaktywnych ponieważ angażując psi nos do intensywnej pracy pomagamy im ustabilizować emocje, wyciszyć się i skupić na danym celu.

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Konsultacje Behawioralne

Koszt: 140zł/ 1 spotkanie
Konsultacja trwa ok. 1,5-2h
Konsultacje odbywają się w domu klienta lub na placu szkoleniowym (koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie)

Z konsultacji behawioralnych powinien skorzystać każdy właściciel, którego pies przejawia niepożądane zachowania. Problemy bywają różnorodne, od dość błahych, takich jak szczenięce gryzienie butów czy podkradanie rzeczy ze stołu, do bardzo poważnych w swych konsekwencjach, np. agresja w stosunku do ludzi/zwierząt, bronieniu miski i innych zasobów, lękliwośćczy wysoka reaktywność. Niestety, żaden z nich nie rozwiąże się sam, ignorowany z pewnością tylko się nasili. Dlatego tak ważne jest aby możliwie jak najszybciej zgłosić się na konsultacje. Behawiorysta ustali przyczynę nieodpowiedniego zachowania psa oraz podejmie skuteczne kroki indywidualnie dobranej terapii behawioralnej w celu wyeliminowania problemów.

Najczęstsze problemy, z którymi należy zgłosić się na konsultacje:

» agresja w stosunku do ludzi lub zwierząt
» lękowość, strachliwość
» bronienie zasobów (jedzenie, zabawki, osoby, miejsca)
» szczekanie na dzwonek do drzwi/ przechodniów
» lęk separacyjny
» niszczenie przedmiotów
» załatwianie się w domu
» reaktywność i nadmierna ekscytacja różnymi bodźcami
» gryzienie przedmiotów, rąk, nogawek :)
» i wiele innych…

Zapisz swojego zwierzaka już dziś!

Sprawdź terminy