Logo

Oferta

9 spotkań
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu
Koszt: 550zł

Kurs przeznaczony dla szczeniąt w wieku od 8 tygodnia do ok. 5 miesiąca życia. To najważniejszy kurs, jaki powinien przejść każdy pies ponieważ w tym wieku psi maluch intensywnie się rozwija i chłonie nową wiedzę, dlatego tak ważne jest to, czego i jak zostanie odpowiednio wcześnie nauczony. Psie Przedszkole to nie zwykłe zajęcia z posłuszeństwa – podstawowym celem kursu jest pomoc właścicielom w wychowaniu grzecznego, ułożonego i pewnego siebie psa. Aby móc odpowiednio skupić się na każdym psiaku i właścicielu przewidujemy grupy maksymalnie do 4-5 psów.

Zakres zajęć:
» prawidłowa socjalizacja szczenięcia, czyli odpowiednie oswajanie go z różnymi bodźcami wzrokowymi, dźwiękowymi i dotykowymi
» budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem
» nawiązywanie i wzmacnianie więzi między szczenięciem a właścicielem
» poprawne stosowanie nagród i kar
» nauka podstawowych komend: siad, waruj, do mnie, zostań;
» budowanie umiejętności skupiania się na właścicielu i podążania za nim
» omawianie typowych problemów, jakie pojawiają się przy wychowaniu szczeniaka np. gryzienie oraz zapobieganie przyszłym, które mogą pojawić się u dorosłego psa
» poznawanie podstaw psiej komunikacji

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

POSŁUSZEŃSTWO OGÓLNE

(Posłuszeństwo ogólne)

10 spotkań
Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu
Koszt: 650zł

Kurs posłuszeństwa ogólnego skierowany jest do psów powyżej 6 miesiąca życia. Nacisk kładziony jest tutaj na naukę podstawowych komend takich jak: siad, waruj, do mnie, zostań a także na naukę chodzenia przy nodze oraz skupiania uwagi na przewodniku mimo rozproszeń. Grupy maksymalnie do 5 psów.

Zakres zajęć:
» zapoznanie się z podstawowymi informacjami z zakresu teorii uczenia się psów
» stosowanie jasnej komunikacji na linii pies-przewodnik
» prawidłowe nagradzanie i karanie psa
» wprowadzenie do samokontroli
» budowanie wzajemnych relacji z psem tak, aby trening był jeszcze bardziej efektywny
» nauka podstawowych komend: siad, waruj, zostań, do mnie, równaj
» nauka skutecznego przywołania
» budowanie motywacji psa do pracy
» nauka skupiania się na swoim właścicielu
» omawianie najczęstszych problemów

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

NOSEWORK

(Nosework)


Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

Koszt:
490zł - 6 zajęć indywidualnych (terminy kursów ustalane indywidualnie Terminy szkoleń)
100zł - 1 zajęcia indywidualne
390zł - 4 zajęcia indywidualne

Czym jest NOSEWORK?
Nosework jest sportem kynologicznym, który można trenować z psem jako formę wspólnej, codziennej aktywności ale także stwarza on możliwość startu w zawodach i „oficjalnego” sprawdzenia swoich umiejętności.

Nosework swój rodowód czerpie z detekcji węchowej i pracy psów służbowych i - najprościej mówiąc - polega on na znalezieniu przez psa konkretnych, wskazanych przez przewodnika substancji zapachowych :-)

Dlaczego warto trenować NOSEWORK?
Podstawową zaletą nosework jest fakt, że zasadza się on na najbardziej naturalnej umiejętności naszego psa – na węszeniu :-) Psi nos jest niezwykle czuły, zaś węch jest najbardziej rozwiniętym zmysłem psa. Dlatego też zmęczenie psiego nosa poprzez pracę węchową równa się jakościowemu zmęczeniu samego psa.

Nosework może stanowić naszą główną, wspólną aktywność, może być również świetnym dodatkiem do już trenowanych sportów. Daje on niezwykle dużą kreatywność w planowaniu i prowadzeniu treningów (niezależnie od pogody – nosework z powodzeniem przećwiczysz z psiakiem w domu! :-) tak, aby zarówno pies jak i przewodnik czerpali z tej aktywności jak najwięcej zabawy i motywacji do dalszych wyzwań.

Dla kogo NOSEWORK?
Dla wszystkich! :-) Każdy pies może węszyć, niezależnie od wieku, rasy i charakteru. Nosework może stanowić idealną formę aktywności dla psów lękliwych, które potrzebują nabrania pewności siebie, a także dla psiaków reaktywnych, nadpobudliwych – tym z kolei pomoże w stabilizacji emocji i polepszy umiejętność skupienia się na konkretnym zadaniu. Dobrze przeprowadzony trening nosework zdrowo zmęczy każdego psiaka i zapewni mu solidną dawkę stymulacji umysłowej!

Chcesz zobaczyć jak trenujemy? Zaglądnij na nasz kanał na YouTube:

Nosework w boRucie
Nosework w boRucie - czyli psie noski w akcji :)

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami. Nie przyjmujemy psów wykazujących agresję w stosunku do ludzi i zwierząt.

Spacery treningowe dla absolwentów boRuty

(Spacery treningowe)

4 spacery (1-1.5h)
1 raz w tygodniu (weekendy)
Koszt: 150 zł.

🧐 Forma kursu:
Pakiet spacerów treningowych przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów boRuty (oraz porad behawioralnych). Celem kursu, poza walorem socjalizacyjnym i rekreacyjnym (spacery w różnych częściach miasta i okolic Zielonej Góry), jest nauka rozpoznawania mowy ciała psa w rozproszeniach; pracy ze smyczą i długa linką w terenie; wychwytywania progów reakcji na inne psy, ludzi, etc.; spokojnego spacerowania z innymi psami; prostych sposobów na urozmaicania spacerów (sztuczki, zabawy) oraz drobnych problemów behawioralnych.)

Zapisy 📣 szkoleniepsowboruta@gmail.com

Kurs behawioralny dla psów problemowych

(Kurs behawioralny dla psów problemowych)

Kurs behawioralny obejmuje 6 spotkań (dwa razy w tygodniu):
➡ 2 indywidualne
➡ 3 grupowe
➡ 1 w terenie (spacer w leśnym i miejskim otoczeniu).
Koszt: 600 zł.

🧐 Forma kursu:
Kurs skierowany jest do psów powyżej 8 miesiąca, które wykazują duże zachowania problemowe w codziennym życiu. Podstawowym celem szkolenia jest nauka prawidłowej komunikacji z psem oraz strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jeśli Twój pies ma problemy z kontrolą emocji, nie reaguje na imię, jest zbyt reaktywny na spacerach albo zbytnio wycofany, podgryza ręce/nogawki, skacze, nie potrafi się wyspokoić (w domu, na spacerze), wykazuje agresję „terytorialną”, agresję w stosunku do innych psów bądź ludzi lub przeciwnie – lęk, ten kurs jest skierowany właśnie dla niego.

Zakres zajęć:
➡ nauka prawidłowej komunikacji z psem,
➡ budowanie pozytywnej relacji z przodownikiem (reakcja na imię, przywołanie, skupienie uwagi, koncentracja),
➡ nauka motywacji do pracy,
➡ ćwiczenia z budowania pozytywnych relacji z otoczeniem,
➡ praca nad prawidłowymi emocjami psa (samokontrola, rezygnacja, skupienie),
➡ nauka zasad domowych i społecznych, tj. strategii zachowania (procedur) w sytuacjach problemowych.

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Zapisy 📣 szkoleniepsowboruta@gmail.com

Kurs luźnej smyczy

(Kurs luźnej smyczy)

„Kurs luźnej smyczy” obejmuje 6 spotkań (dwa razy w tygodniu):
➡ 1 indywidualne
➡ 4 grupowe
➡ 1 w terenie (spacer w leśnym i miejskim otoczeniu).
Koszt: 600 zł.

🧐 Forma kursu:
Kurs skierowany jest do wszystkich psiaków powyżej 6 miesiąca życia, które mają problemy z chodzeniem na luźnej smyczy. Jeśli Twój pies wyrywa się na spacerach do innych psów lub mijanych osób (bo chce się „bawić”, jest „ciekawy”) ciągnie do każdego zapachu, próbuje gonić rowerzystów, hulajnogi, samochody – ten kurs jest skierowany właśnie dla niego. Podstawowym celem szkolenie, oprócz samej luźnej smyczy, będzie dobór indywidualnego planu treningowego dla każdego psiaka.

Zakres zajęć:
➡ ćwiczenia motywacyjne bez smyczy (budowanie relacji z przewodnikiem),
➡ ćwiczenia z prawidłowej pracy ze smyczą,
➡ nauka prawidłowej komunikacji z psem (podstawowe komendy do luźnej smyczy),
➡ ćwiczenia wzmacniające luźną smycz,
➡ nauka strategii zachowania (procedur) w sytuacjach problemowych,
➡ praca na luźnej smyczy w realnych warunkach (leśnych i miejskich),

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Zapisy 📣 szkoleniepsowboruta@gmail.com

Do mnie! - kurs Skutecznego Przywołania online

Kurs w wersji online to świetny pomysł na rozpoczęcie treningu z psem ale także - dla tych, którzy mają już za sobą podstawowe szkolenia - idealna okazja do "dokształcenia" się w zakresie teorii uczenia się psów, psiej motywacji oraz prawidłowej nauki przywołania 🙂

🧐 Forma kursu:
➡ kurs obejmował będzie podstawowe zagadnienia z zakresu prawidłowej nauki przywołania oraz reagowania psa na swoje imię; poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące motywacji psa do pracy, częstych błędów popełnianych przez właściciela, opisy ćwiczeń praktycznych itp.
➡ każdy zapisany uczestnik będzie otrzymywał 1-2 razy w ciągu tygodnia (via email) dokładny opis ćwiczeń wraz z instruktażem w formie filmików (materiały w formie PDF oraz prywatny dostęp do filmów na platformie YouTube);
➡ każde ćwiczenie będzie dokładnie wytłumaczone oraz zobrazowane, opisane będą również podstawowe błędy
➡ każdy uczestnik będzie miał możliwość przesłania nam filmików ze swoimi treningowymi poczynaniami, dzięki temu będziemy mogli Was naprowadzać i poprawiać ew. błędy szkoleniowe (1 film na 1 trening, max. 10 min).
➡ do każdej lekcji i przesłanego filmiku istnieje oczywiście możliwość zadawania pytań! 😀 pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie! 🙂

📣 kurs można wykupić w dwóch formach:
SKUTECZNE PRZYWOŁANIE
⭐ 180zl - kurs w wymiarze 6 lekcji online z dokładnym opisem i filmikami, feedbackiem trenerskim.
⭐ 250zl - kurs w wymiarze 6 lekcji online z dokładnym opisem i filmikami, feedbackiem trenerskim. + 1 konsultacja szkoleniowa połączona z treningiem na placu boRuty. (ok. 1h)

Zapisy 📣 szkoleniepsowboruta@gmail.com

POSŁUSZEŃSTWA NA CO DZIEŃ

(Szkolenie indywidualne)

Serdecznie zapraszamy na kurs ⭐POSŁUSZEŃSTWA NA CO DZIEŃ⭐ w wymiarze online.

🧐 Forma kursu:
➡ kurs obejmował będzie podstawowe zagadnienia z zakresu posłuszeństwa ogólnego (patrz niżej); naukę podstawowych komend (siad, waruj, do mnie, zostaw, zostań, do mnie! itd.) oraz zagadnienia dotyczące motywacji psa do pracy, częstych błędów popełnianych przez właściciela itp.
➡ każdy zapisany uczestnik będzie otrzymywał 1 raz w ciągu tygodnia (via email) dokładny opis ćwiczeń wraz z instruktażem w formie filmików (materiały w formie PDF oraz prywatny dostęp do filmów na platformie YouTube);
➡ każde ćwiczenie będzie dokładnie wytłumaczone oraz zobrazowane, opisane będą również podstawowe błędy
➡ każdy uczestnik będzie miał możliwość przesłania nam filmików ze swoimi treningowymi poczynaniami, dzięki temu będziemy mogli Was naprowadzać i poprawiać ew. błędy szkoleniowe (1 film na 1 trening, max. 10 min).
➡ do każdej lekcji i przesłanego filmiku istnieje oczywiście możliwość zadawania pytań! 😀 pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie! 🙂

📣 kurs można wykupić w dwóch formach:
POSŁUSZEŃSTWA NA CO DZIEŃ
⭐ 250zł - kurs w wymiarze 7 lekcji online z dokładnym opisem i filmikami, feedbackiem trenerskim.
⭐ 350zł - kurs w wymiarze 7 lekcji online + 2 spotkania praktyczne na placu treningowym boRuty. (1 trening – ok. 45 minut)

Zapisy 📣 szkoleniepsowboruta@gmail.com

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

1 sesja szkoleniowa 130zł
4 zajęcia 400zł
Miejsce zajęć: plac szkoleniowy/hala lub możliwe do uzgodnienia

Szkolenie skierowane przede wszystkim do osób, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w grupowym kursie posłuszeństwa ogólnego. To dobra opcja dla właścicieli psów z problemami behawioralnymi (np. agresja, lękliwość, brak skupienia przy innych psach) lub dla tych, którym zależy na indywidualnym programie szkoleniowym dobranym do tempa i potrzeb ich czworonoga. Dla psów w każdym wieku.

AGILITY

(Agility)

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu

Koszt:
1 zajęcia 70zł
8 zajęć 450zł
Grupy do 2-3 psów.

Zajęcia Agility to doskonała zabawa dla aktywnych i pełnych energii psów. Pokonywanie przez psa toru przeszkód składającego się m.in. z tuneli, kładki, huśtawki angażuje do pracy nie tylko jego ciało ale i umysł ;) To również dobry pomysł dla właścicielu tych psiaków, które potrzebują więcej pewności siebie i odwagi – wysokie palisady, wąskie kładki i wciągające tunele pomogą im w pokonywaniu własnych lęków i wykrzesaniu sportowego ducha. Jak każdy psi sport, agility wzmacnia więź między psem i właścicielem, pogłębia ich wzajemną komunikację oraz stanowi świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. Zajęcia prowadzone są przez czynną zawodniczkę i uczestniczkę licznych seminariów oraz obozów szkoleniowych poświęconych agility.
Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Podstawy tropienia użytkowego

(Podstawy tropienia użytkowego)

Zajęcia odbywają się 1 w tygodniu
6 zajęć
Koszt: 450zł

Tropienie jest najbardziej naturalnym dla psa rodzajem aktywności ponieważ jego głównym zmysłem, którym poznaje otaczający świat jest właśnie węch. Aktywizując psy do pracy węchowej stwarzamy im doskonałą zabawę oraz zapewniamy zdrową i niezbędną dawkę wysiłku umysłowego. Jest ona dla psa praktycznie tym samym, czym dla nas jest gra w szachy lub sudoku :)

Tropienie użytkowe (ang. mantrailing) czyli tropienie ludzi, to świetny sposób na pogłębianie więzi między psem i jego przewodnikiem oraz idealna forma spędzania wspólnego czasu. Właściciel dowiaduje się jak odczytywać sygnały dawane mu przez psa podczas pracy na śladzie, a psiak stopniowo uczy się skupienia w podążaniu za jednym zapachem, bez zwracania uwagi na inne.

Tropić może każdy pies bez względu na wiek czy rasę! To doskonały wybór aktywności dla psów problemowych, lękliwych czy reaktywnych ponieważ angażując psi nos do intensywnej pracy pomagamy im ustabilizować emocje, wyciszyć się i skupić na danym celu.

Wymogiem uczestnictwa w zajęciach jest pokazanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami.

Konsultacje Behawioralne

(Konsultacje behawioralne)

Koszt: 220zł/ 1 spotkanie
Konsultacja trwa ok. 1,5-2h
Konsultacje odbywają się w domu klienta lub na placu szkoleniowym. Koszt konsultacji z dojazdem 220zł)

Z konsultacji behawioralnych powinien skorzystać każdy właściciel, którego pies przejawia niepożądane zachowania. Problemy bywają różnorodne, od dość błahych, takich jak szczenięce gryzienie butów czy podkradanie rzeczy ze stołu, do bardzo poważnych w swych konsekwencjach, np. agresja w stosunku do ludzi/zwierząt, bronieniu miski i innych zasobów, lękliwośćczy wysoka reaktywność. Niestety, żaden z nich nie rozwiąże się sam, ignorowany z pewnością tylko się nasili. Dlatego tak ważne jest aby możliwie jak najszybciej zgłosić się na konsultacje. Behawiorysta ustali przyczynę nieodpowiedniego zachowania psa oraz podejmie skuteczne kroki indywidualnie dobranej terapii behawioralnej w celu wyeliminowania problemów.

Najczęstsze problemy, z którymi należy zgłosić się na konsultacje:

» agresja w stosunku do ludzi lub zwierząt
» lękowość, strachliwość
» bronienie zasobów (jedzenie, zabawki, osoby, miejsca)
» szczekanie na dzwonek do drzwi/ przechodniów
» lęk separacyjny
» niszczenie przedmiotów
» załatwianie się w domu
» reaktywność i nadmierna ekscytacja różnymi bodźcami
» gryzienie przedmiotów, rąk, nogawek :)
» i wiele innych…

Zapisz swojego zwierzaka już dziś!

Sprawdź terminy